Ви є тут

Поліцейські Прикарпаття закликають велосипедистів дотримуватися правил дорожнього руху

02.03.2017

Як засвідчив рейд, проведений працівниками поліції у Богородчанському районі, далеко не усі прихильники двоколісного транспорту добре володіють знаннями щодо поводження з ним на дорозі та дотримуються встановлених правил, а відтак наражають на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху.

Потреба нагадати прикарпатцям-велосипедистам про необхідність чітко дотримуватися вимог ПДР зумовлена як настанням теплої пори року, коли значно зростає їх кількість, так і не надто втішною статистикою. Як повідомив заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення безпеки дорожнього руху та спеціальних заходів УПД ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Прусак, вже від початку року на дорогах краю сталося 4 дорожньо-транспортних пригоди за участю цієї категорії учасників дорожнього руху. Як не прикро, у двох випадках – в Коломийському та Галицькому районах велосипедисти зазнали смертельних тілесних ушкоджень. Обидві автопригоди трапилися в останній тиждень лютого. Наразі слідство з'ясовує, чиї саме помилки – потерпілих чи водіїв автотранспортних засобів стали причиною загибелі людей. Разом  з тим поліцейські ще раз наголошують,  що велосипедисти – особливо вразлива категорія учасників дорожнього руху і на це слід зважати як водіям автотранспорту, так і самим любителям велосипедної їзди.

Під час спілкування з велосипедистами Богородчанщини працівники поліції зауважили, що нерідко вони навіть якщо знають свої права та обов’язки на дорозі, то не завжди їх дотримуються. Поліцейські також виявляли факти неналежного обладнання велосипедів звуковим сигналом та світлоповертачами. Правоохоронці нагадали їх власникам, що спереду  світлоповертаючий елемент має бути білого кольору, по боках – оранжевого, а позаду червоного. Для руху у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та ввімкнений ліхтар (фара).

Велосипедистам також звернули увагу на те, що рухаючись проїжджою частиною дороги, не можна різко змінювати напрямок руху, слід застосовувати вказівні сигнали для того, щоб попередити про свої наміри здійснити той чи інший маневр інших учасників руху.

Ще один важливий момент: рухатися по дорозі на велосипедах,  відповідно до Правил дорожнього руху, дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Тож, придбавши підлітку такий транспортний засіб, батьки повинні переконатися, що дитина добре засвоїла Правила дорожнього руху та має практичні навички керування  велосипедом.

Відділ управління превентивної діяльності

ГУНП в Івано-Франківській області 

Інші новини